Sklenářské práce Brno a okolí

Sklenářské práce v Brně a okolí provádíme od roku 1994. V rámci této služby nabízíme převážně sklenářské práce spojené s údržbou panelových, bytových a rodinných domů. Jedná se především o zasklívání oken, vestibulových a vchodových dveří, stěn, výtahových dveří, šachet, zábradlí a sklepních okének. Firma Pospíšil nabízí zasklívání čirým, izolačním, ornamentním, bezpečnostním sklem a drátosklem.

Další sklenářské práce provádíme po dohodě se zákazníkem. Před samotným zasklením plochy či objektu vám rádi poradíme s výběrem vhodného skla.

Druhy skel, které používáme


Čiré sklo

Je charakteristické vynikající průhledností a dobrou prostupností světla. Používá se pro zasklení oken, vchodových dveří a stěn, vestibulových dveří, sklepních oken.
 

Drátosklo

Obsahuje drátěnou vložku, která při rozbití zajišťuje jeho soudržnost. Používá se pro zasklení vchodových dveří a stěn, vestibulových dveří, výtahových dveří a šachet, sklepních oken, zábradlí.
 

Izolační sklo

Základní izolační dvojsklo (trojsklo) je vyrobeno ze dvou (třech) skleněných tabulí spojených dutým kovovým rámečkem. Prostor mezi skleněnými tabulemi je vyplněn suchým vzduchem. Jeho základní funkcí je tepelná izolace, akustická izolace a lepší bezpečnost. Používá se pro zasklení oken, vchodových dveří a stěn, vestibulových dveří, sklepních oken. 
 
 

Bezpečnostní sklo

Skládá se ze dvou či více tabulí skel a jedné či více fólií, jejichž počet stanovuje úroveň odolnosti skla. Používá se pro zasklení vchodových dveří a stěn, sklepních oken, oken v přízemí (nízkých výškách). 
konfeta
crepi
kůra
 

Ornamentní sklo

Je to ploché sklo, které je z jedné strany vzorované. Využívá se pro snížení průhlednosti a k dekoraci. Jedná se např. o vzory – konfeta, crepi, kůra apod. Používá se pro zasklení vestibulových dveří, pokojových dveří, oken, vchodových dveří a stěn (v kombinaci s izolačn. sklem).


Reference